13/4/13

Χάντμπολ Ανδρών Α.Σ.Ε. ΔΟΥΚΑ - Χ.Α.Ν.Θ : 28-22

Την 16η φετινή της νίκη σημειώσε η ανδρική ομάδα χάντμπολ του Συλλόγου μας όπου στα πλαίσια της 19ης αγωνιστικής κέρδισε εντός έδρας τη ΧΑΝΘ με σκορ 28-22 (ημίχρονο 14-10) σε αγώνα που διεξήχθη στο κλειστό γυμναστήριο "Μπάμπης Χολίδης" (Μενίδι) λόγω μη διαθεσιμότητας του Δαΐς...

Οι αθλητές του Γιώργου Κρανάκη ήταν σοβαροί, καλύτεροι και επέβαλαν πλήρως το ρυθμό τους σε όλη τη διάρκεια του αγώνα, εξαιρώντας τα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης όπου αιφνιδιάστηκαν και βρέθηκαν πίσω στο σκορ με 1-5 και 2-6!

Στη συνέχεια έκαναν ένα επιμέρους σκορ 12-4, έκλεισαν το ημίχρονο προηγούμενοι με 4 γκολ διαφορά (14-10) και έφτασαν σχετικά άνετα στο τελικό 28-22 που ανεβάζει τον ΑΣΕΔ στους 32 βαθμούς (16 νίκες - 3 ήττες).

Τα δεκάλεπτα : 1-5, 7-6, 14-10 (ημχ.), 19-12, 25-16, 28-22

Α.Σ.Ε.Δ (Γιώργος Κρανάκης) : Ζαλώνης, Στούμπης Π. 3, Μουντζουρίδης 3, Γεωργίου 2, Τόμπρος 1, Τζηράς 8, Γκέρτσος 1, Νικολαϊδης 5, Αργυράκης, Στούμπης Δ., Λάγιος, Αραπακόπουλος 2, Μαγκαφουράκης, Μισαηλίδης, Κοτελίδας, Ακάλεστος 2.

Χ.Α.Ν.Θ (Στέλιος Σεϊρεκίδης) : Λοίζος, Σπυρόπουλος 2, Σαρηγιαννίδης 2, Παπαδόπουλος, Λάππας, Κουρουμλίδης 4, Μπουκοβίνας, Αργυρίου 3, Σεϊρεκίδης 2, Ζωσιμίδης 2, Κόντης 2, Τάτσης 4,

ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ - ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ Γ.Σ : 29 - 23

Η "κούρσα" συνεχίζεται με μεγάλης βαθμολογικής σημασίας ντέρμπυ που διεξάγεται την επόμενη εβδομάδα... Ο ΠΑΟΚ φιλοξενεί την ομάδα μας το Σάββατο 20/4 και ώρα 18:00 στο κλειστό γυμναστήριο της Μίκρας, στη ρεβάνς της μεγάλης νίκης των "μπλε" με το 24-19 του πρώτου γύρου.